Son güncellenme :21.05.2018 17:06

ANASAYFA > Sürmanşet > Ak Partinin Listesi Açıklandı

21.05.2018 Pazartesi - 17:06

AK Parti Milletvekili adaylarını Bahçecik Soğuksu Tesislerinde kamuoyuna duyurdu.Aday adaylarının nefeslerini tuttuğu heyecanlı bekleyişin ardından Kocaeli’nin 13 miletvekili adayı açıklandı;

 

  1. Fikri Işık
  2. İlyas Şeker
  3. Radiye Sezer Katırcıoğlu
  4. Mehmet Akif yılmaz
  5. Sami Çakır
  6. Cemil Yaman
  7. Emine Zeybek
  8. Hakan Höbek
  9. Ufuk hekimci
  10. Osman Tüfekçi
  11. Elif nur bayram
  12. Enver Zengin
  13. Hayrettin Deniz

İşte AKP’nin İL İLXMilletvekili adayları:

 

ADANA

 

JÜLİDE SARIEROĞLU
TAMER DAĞLI
MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ
AHMET ZENBİLCİ
ABDULLAH DOĞRU
SEVİL CAN
MUHAMMED AKSOY
SAMİR ALTUNKAYNAK
RAMAZAN ÇIRAK
EROL KAHRAMAN
REŞAN ARLIER
NECİP FAZIL CENGİL
MEHMET GAZİOĞLU
MUHAMMED ZEKİ AÇ
ZEKERİYE YILDIZOĞLU

 

ADIYAMAN

 

AHMET AYDIN
İBRAHİM HALİL FIRAT
MUHAMMED FATİH TOPRAK
YAKUP TAŞ
ABDULAZİZ ASLAN

 

AFYONKARAHİSAR

 

VEYSEL EROĞLU
ALİ ÖZKAYA
İBRAHİM YURDUNUSEVEN
RASİME KIPIRTI FEDAKAR
MEHMET ZEYBEK
İBRAHİM ÜNLÜER

 

AĞRI

 

EKREM ÇELEBİ
ABBAS AYDIN
DİLAN ÖZMEN ÖZGÜN
ERHAN TENEKECİ

 

AKSARAY

 

İLKNUR İNCEÖZ
CENGİZ AYDOĞDU
MUSTAFA SERDENGEÇTİ
MUHAMMED AKTAŞ

 

AMASYA

 

MUSTAFA LEVENT KARAHOCAGİL
HASAN ÇİLEZ
ABDULKERİM BUĞRA ŞİMŞEK

 

ANKARA BİRİNCİ BÖLGE

 

YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
FATİH ŞAHİN
YALÇIN AKDOĞAN
ALİ İHSAN ARSLAN
MURAT YILDIRIM
FATMA ÖNCÜ
FAHRİ USTA
GÖKÇER DOĞAN
FEVZİ AYDIN
BÜŞRA SOYLU
MUAMMER CEMALOĞLU
ELİF RABİA TOPTANCI
ADİL CAN YILDIRIM

 

ANKARA İKİNCİ BÖLGE

 

MUSTAFA DESTİCİ
LÜTFİYE SELVA ÇAM
EMRULLAH İŞLER
ORHAN YEGİN
ARİFE POLAT DÜZGÜN
ZEYNEP YILDIZ
AHMET FETHAN BAYKOÇ
ENES ŞİŞMAN
MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN
İBRAHİM ENES DURUAY
ONUR ALP BAŞAYAR

 

ANKARA ÜÇÜNCÜ BÖLGE

 

MEHMET NACİ BOSTANCI
ASUMAN ERDOĞAN
NEVZAT CEYLAN
BARIŞ AYDIN
HACI TURAN
MERYEM GÖKA
TUNA KOÇ
KURTCAN ÇELEBİ
SERHAT BAYAR
DİLARA TABAK
MEHMET GÜNDOĞDU
MÜCAHİT EFE

 

ANTALYA

 

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU
MUSTAFA KÖSE
SENA NUR ÇELİK
İBRAHİM AYDIN
ATAY USLU
KEMAL ÇELİK
GÜLÇİN ÖZBOZ
SEYİT EMRE GÖYÜK
ERCAN MEKTEPLİOĞLU
MUSTAFA ERKAN
HASAN HÜSEYİN CENGİZ
ESMA BALABAN KARACAN
HASAN DEMİR
ÖMER AKBAŞ
CANBEY ÇETİN
HASAN KEREM ÜNSAL

 

ARDAHAN

 

ORHAN ATALAY
HALİL İBRAHİM DURSUNOĞLU

 

ARTVİN

 

ERTUNÇ ERKAN BALTA
MUZAFFER ÇORBACI

 

AYDIN

 

MUSTAFA SAVAŞ
BEKİR KUVVET ERİM
METİN YAVUZ
RIZA POSACI
ERSİN ESENLİK
AHMET TARIK SARI
SEDA KANAT
YASEMİ SARIÇİÇEK

 

BALIKESİR

 

ADİL ÇELİK
BELGİN UYGUR
YAVUZ SUBAŞI
MUSTAFA CANBEY
PAKİZE MUTLU AYDEMİR
ÖMER ALAN
OSMAN BILDIR
ZEYNEP DENİZ
ENCAN AYDOĞDU

 

BARTIN

 

YILMAZ TUNÇ
YAŞAR ARSLAN

 

BATMAN

 

ZİVER ÖZDEMİR
MURAT GÜNEŞTEKİN
MEHMET ŞAT
MURAT ÇİÇEK
AYLA IŞIK

 

BAYBURT

 

FETANİ BATTAL

 

BİLECİK

 

SELİM YAĞCI
HALİL ELDEMİR

 

BİNGÖL

 

CEVDET YILMAZ
FEYZİ BERDİBEK
ZEKİ KORKUTATA

 

BİTLİS

 

CEMAL TAŞAR
VAHİT KİLER
FEVZİ TAŞDEMİR

 

BOLU

 

ARZU AYDIN
FEHMİ KÜPÇÜ
METİN VURAL

 

BURDUR

 

BAYRAM ÖZÇELİK
YASİN UĞUR
EMİNE AKTAŞ

 

BURSA BİRİNCİ BÖLGE

 

HAKAN ÇAVUŞOĞLU
MUSTAFA ESGİN
REFİK ÖZEN
EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
AHMET KILIÇ
GÜLTEN KAPICIOĞLU
SADETTİN CANGÜL
ARİF ÇELENK
MUHAMMED ERDOĞAN
ARİF BEKİR DANGAÇ

 

BURSA İKİNCİ BÖLGE

 

EFKAN ALA
OSMAN MESTEN
VİLDAN YILMAZ GÜREL
ZAFER IŞIK
MUHAMMET MÜFİT AYDIN
ATİLLA ÖDÜNÇ
AHMET YELİS
SELDA MERİÇ
BURCU YARAN
İSMAİL ÖZKAN

 

ÇANAKKALE

 

BÜLENT TURAN
JÜLİDE İSKENDEROĞLU
FURKAN SEZER
FIRAT AKGÜN

 

ÇANKIRI

 

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU
SALİM ÇİVİTCİOĞLU

 

ÇORUM

 

AHMET SAMİ CEYLAN
OĞUZHAN KAYA
EROL KAVUNCU
SERAP YILDIRIM

 

DENİZLİ

 

CAHİT ÖZKAN
ŞAHİN TİN
AHMET YILDIZ
NİLGÜN ÖK
HASAN OYMAK
MUSTAFA SEMERCİ
DİLEK ÇEVİK
ADEM KAYAR

 

DİYARBAKIR

 

MEHMET MEHDİ EKER
EBUBEKİR BAL
OYA ERONAT
MEHMET EMİN YILMAZ
ERDAL ATİK
ÇİĞDEM AKYIL AKAYLAR
REMZİ ÇAYIR
FEHMİ KARDEŞOĞLU
“MUHAMMED AHMET MAHSUM
MELİKOĞLU”
EMRE YAZICIOĞLU
NEZİHE KENT
MUSTAFA GÜLEKEN

 

DÜZCE

 

FAHRİ ÇAKIR
AYŞE KEŞİR
NUMAN ÇABUK

 

EDİRNE

 

FATMA AKSAL
İLYAS AKMEŞE
ERDEM GÜYÜMGÜLER
BURAK CAMBAZ

 

ELAZIĞ

 

METİN BULUT
SERMİN BALIK
ZÜLFÜ TOLGA AĞAR
ZÜLFÜ DEMİRBAĞ
ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

 

ERZİNCAN

 

SÜLEYMAN KARAMAN
BURHAN ÇAKIR

 

ERZURUM

 

RECEP AKDAĞ
ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
SELAMİ ALTINOK
İBRAHİM AYDEMİR
ZAFER TARİKDAROĞLU
FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK

 

ESKİŞEHİR

 

NABİ AVCI
HARUN KARACAN
EMİNE NUR GÜNAY
MUSTAFA DÜNDAR ÜNLÜ
AHMET NAMIK AKDOĞAN
NURETTİN KABA
SERHAT TUNÇ

 

GAZİANTEP

 

ABDULHAMİT GÜL
AHMET UZER
MEHMET ERDOĞAN
ABDULLAH NEJAT KOÇER
DERYA BAKBAK
ALİ ŞAHİN
MÜSLÜM YÜKSEL
MEHMET SAİT KİRAZOĞLU
YAŞAR ATILGAN
SERPİL KAVRAK
İHSAN KAYA
HATİCE MERVE TATAR
MUHAMMED MELAZ AKTOĞ
MAHMUT BURAK KIZILELMA

 

GİRESUN

 

CEMAL ÖZTÜRK
KADİR AYDIN
SABRİ ÖZTÜRK
SERDAR DEMİRKAN

 

GÜMÜŞHANE

 

HACI OSMAN AKGÜL
CİHAN PEKTAŞ

 

HAKKARİ

 

HUSRET DİNÇ
ABDULMECİT TARHAN
NURETTİN FIRAT

 

HATAY

 

HACI BAYRAM TÜRKOĞLU
HÜSEYİN YAYMAN
ABDULKADİR ÖZEL
HÜSEYİN ŞANVERDİ
SABAHAT ÖZGÜRSOY ÇELİK
ABDÜLKERİM GÜVEN
KUDRET ARTAN
MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ
CEMİLE TUNA
ECRİN NAZLI İNAN
OSMAN UZAN

 

IĞDIR

 

AHMET TUTULMAZ
HASAN GÜNEŞ

 

ISPARTA

 

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ
RECEP ÖZEL
MEHMET UĞUR GÖKGÖZ
AYŞE NUR AKBAY

 

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE

 

BERAT ALBAYRAK
NURETTİN CANİKLİ
MUSTAFA ATAŞ
EROL KAYA
VEDAT DEMİRÖZ
RAVZA KAVAKCI KAN
OSMAN BOYRAZ
İSMET UÇMA
MİHRİMAH BELMA SATIR
AHMET BERAT ÇONKAR
HULUSİ ŞENTÜRK
MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT
EYÜP ÖZSOY
SERKAN BAYRAM
FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN
ŞEYMA DÖĞÜCÜ
AZMİ EKİNCİ
HURŞİT YILDIRIM
ALİ SEVİNÇ
TUĞBA ERCAN
SABRİ BALAMAN
ESMA ERSİN
MUSTAFA MİCAN
AHMET ÖZDİNÇ
İBRAHİM İLCİ
SEMANUR KOÇAL
RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ
FİDAN ERDOĞAN AVŞAR
FEYZULLAH TUNA
FUAT KİNSİZ
AHMET AYHAN KAYAOĞLU
SİNEM DEMİR
MUHAMMET ALİ KUMRU
LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU
OKTAY TAN

 

İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE

 

SÜLEYMAN SOYLU
FATMA BETÜL SAYAN KAYA
VOLKAN BOZKIR
ABDULLAH GÜLER
HASAN TURAN
SERAP YAŞAR
AZİZ BABUŞCU
ŞİRİN ÜNAL
CANAN KALSIN
AHMET HAMDİ ÇAMLI
MARKAR ESEYAN
MUSTAFA DEMİR
İFFET POLAT
İBRAHİM YASİN KIRICI
SALİH ÇAKIR
AYŞE BÖHÜRLER
SUNA TARHAN
AHMET HAMDİ GÖRK
HACI MEHMET BAYKURT
MUSTAFA ARABUL
BEYZA SINDIRAÇ
SERKAN HASER
AHMET YILDIZ
EMİNE ÇAKIR
HAMZA KULAKSIZ
SEVDE SENA DAĞLI
ENES KAŞKAŞ
HALİL POYRAZ

 

İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE

 

NUMAN KURTULMUŞ
MEHMET MUŞ
AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
MEHMET DOĞAN KUBAT
TÜLAY KAYNARCA
HALİS DALKILIÇ
EMİNE SARE AYDIN YILMAZ
NEVZAT ŞATIROĞLU
ZAFER SIRAKAYA
RÜMEYSA KADAK
AHMET MÜCAHİT ARINÇ
MUSTAFA YENEROĞLU
ERKAN KANDEMİR
ŞAMİL AYRIM
ALEV DEDEGİL
YILDIZ SEFERİNOĞLU
ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET
MÜRTEZA ZENGİN
AYHAN OĞAN
HAŞİM TAŞKIRAN
RUKEN KİLERCİ
RASİM ERDOĞMUŞ
HATİCE BOZDAĞ
MEHMET UMUR
OYA EREN
BÜLENT DURGUN
ZEHRA ERCAN
ALİ ÇEZİK
HASENE ÇAPAR
SEDAT SAYIMOĞLU
CAHİT KESKİN
SİNAN KARŞIYAKA
HAYRİYE KUZU
MEHMET EMİN AŞIKKUTLU
MÜNİR EREN

 

İZMİR BİRİNCİ BÖLGE

 

BİNALİ YILDIRIM
MAHMUT ATİLLA KAYA
CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI
CEMAL BEKLE
BİLAL DOĞAN
EMRE CEMİL AYVALI
TEMEL YILDIRIM
AHMET GÜRHAN
GÖZDE KESKİN
FATİH REHA YAVUZER KAM
KORAY BATTAL
MUHABBET GÜNERİ
AHMET UĞUR BARAN
HALİL CÜNEYT AÇIL

 

İZMİR İKİNCİ BÖLGE

 

HAMZA DAĞ
FEHMİ ALPAY ÖZALAN
NECİP NASIR
YAŞAR KIRKPINAR
MELEK EROĞLU
NECİP FAZIL KURT
ADİL YÜKSEL
ERDEM ÖKSÜZ
GERÇEK TEKİN
MUSA ÇEVİK
SALİHA BOZKURT
AHMET NUMAN ARICI
FATMA NUR GÜNDÜZPOLAT
ENDER DOĞAN

 

KAHRAMANMARAŞ

 

MAHİR ÜNAL
AHMET ÖZDEMİR
CELALETTİN GÜVENÇ
İMRAN KILIÇ
MEHMET CİHAT SEZAL
HABİBE ÖÇAL
TÜRK İSLAM KARAKOÇ
MEHMET İLKER ÇİTİL

 

KARABÜK

 

CUMHUR ÜNAL
NİYAZİ GÜNEŞ
TUĞBA YEĞİN

 

KARAMAN

 

RECEP ŞEKER
SELMAN OĞUZHAN ESER
HÜSEYİN MUTLU

 

KARS

 

AHMET ARSLAN
YUNUS KILIÇ
ABDULFETAH ÇETİNKAYA

 

KASTAMONU

 

HAKKI KÖYLÜ
METİN ÇELİK
MURAT DEMİR

 

KAYSERİ

 

MEHMET ÖZHASEKİ
MUSTAFA ELİTAŞ
TANER YILDIZ
İSMAİL EMRAH KARAYEL
İSMAİL TAMER
HÜLYA NERGİS
SAMİ DEDEOĞLU
ALİ SARAÇOĞLU
TUĞBA YÖRÜK ÖZTÜRK
ALİ EKŞİ

 

KIRIKKALE

 

RAMAZAN CAN
BAYRAM SALİM BOZDEMİR
MUSTAFA ARSLAN

 

KIRKLARELİ

 

SELAHATTİN MİNSOLMAZ
VOLKAN GÖÇ
KADRİYE TOKAT

 

KIRŞEHİR

 

MUSTAFA KENDİRLİ
NECMETTİN ERKAN

 

KİLİS

 

MUSTAFA HİLMİ DÜLGER
AHMET SALİH DAL

 

KOCAELİ

 

FİKRİ IŞIK
İLYAS ŞEKER
RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU
MEHMET AKİF YILMAZ
SAMİ ÇAKIR
CEMİL YAMAN
EMİNE ZEYBEK
HAKAN HÖBEK
UFUK EKİNCİ
OSMAN TÜFEKÇİ
ELİFNUR BAYRAM
ENVER ZENGİN
HAYRETTİN DENİZ

 

KONYA

 

AHMET SORGUN
TAHİR AKYÜREK
ORHAN ERDEM
LEYLA ŞAHİN USTA
ZİYA ALTUNYALDIZ
HACI AHMET ÖZDEMİR
GÜLAY SAMANCI
ABDULLAH AĞRALI
SELMAN ÖZBOYACI
HALİL ETYEMEZ
ALİ SÜRÜCÜ
MEHMET AKİF YILMAZ
ZERRİN ÖZEL
OSMAN SEÇGİN
MUHAMMED ZEREN

 

KÜTAHYA

 

AHMET TAN
İSHAK GAZEL
CEYDA ÇETİN ERENLER
MUSTAFA ÖZBEY
MEHMET KAYMAZ

 

MALATYA

 

BÜLENT TÜFENKCİ
ÖZNUR ÇALIK
AHMET ÇAKIR
HAKAN KAHTALI
SELAHATTİN BARIŞ PALANDÖKEN
VAHİT ATALAN

 

MANİSA

 

MURAT BAYBATUR
UĞUR AYDEMİR
İSMAİL BİLEN
SEMRA KAPLAN KIVIRCIK
MEHMET ALİ ÖZKAN
GÜZİDE İÇEN KASAP
OZAN ERDEM
MEHMET SENCER TÜRKMEN
SAMED ZENGİNOĞLU
SERKAN EREN

 

MARDİN

 

ŞEHMUZ DİNÇER
CENGİZ DEMİRKAYA
VEYSİ ŞAHİN
AHMET MUNİP YILDIZOĞLU
İBRAHİM KÖSEN
AHMET KAYA

 

MERSİN

 

LÜTFİ ELVAN
ALİ CUMHUR TAŞKIN
ZEYNEP GÜL YILMAZ
HACI ÖZKAN
BİLAL ÖZKAN
ALİ KESER
ZEYNEP ŞEMSİ AYSALAR
ORHAN KEMAL YÜKSEL
GÜLLÜ CAN
MEHMET SAİT KAYAN
M. NACİ DURMAZ
RABİA NUR ŞENLİK
MUHAMMED EMİN ERDEN

 

MUĞLA

 

MEHMET YAVUZ DEMİR
YELDA EROL GÖKCAN
MUHİTTİN KAYABAŞ
HÜSEYİN ZAFER ALKAYA
EYLEM TAN
KADİR DAĞLI
ARİF SERT

 

MUŞ

 

MEHMET EMİN ŞİMŞEK
ABDULSELAM ER
ABDULMECİT CANTEPE
FİGEN ERGÜL

 

NEVŞEHİR

 

MUSTAFA AÇIKGÖZ
YÜCEL MENEKŞE
EMRE ÇALIŞKAN

 

NİĞDE

 

YAVUZ ERGUN
SELİM GÜLTEKİN
SEDAT ÇAĞLAR

 

ORDU

 

ŞENEL YEDİYILDIZ
ERGÜN TAŞCI
METİN GÜNDOĞDU
HAMİDE AYDEMİR DEMİR
SAİT İNAN
YAVUZ SELİM KIRAN

 

OSMANİYE

 

MÜCAHİT DURMUŞOĞLU
İSMAİL KAYA
ASENA ALACA
YUSUF MİNGAN

 

RİZE

 

HAYATİ YAZICI
OSMAN AŞKIN BAK
MUHAMMED AVCI

 

SAKARYA

 

ALİ İHSAN YAVUZ
RECEP UNCUOĞLU
KENAN SOFUOĞLU
ÇİĞDEM ERDOĞAN ATABEK
ALİ İNCİ
EKREM YÜCE
LÜTFİ BAYRAKTAR

 

SAMSUN

 

AHMET DEMİRCAN
YUSUF ZİYA YILMAZ
ÇİĞDEM KARAASLAN
FUAT KÖKTAŞ
ORHAN KIRCALI
BEKİR KELEŞ
ELİF COŞKUN BİLGİN
CANER GÖKTEPE
MUHAMMET YASİR OKUDAN

 

SİİRT

 

OSMAN ÖREN
SADETTİN SABAZ
LOKMAN ÖZCAN

 

SİNOP

 

NAZIM MAVİŞ
AYHAN ERGÜN

 

SİVAS

 

İSMET YILMAZ
MEHMET HABİB SOLUK
SEMİHA EKİNCİ
RÜSTEM YÜCE
YAŞAR SAYAN

 

ŞANLIURFA

 

AHMET EŞREF FAKIBABA
MEHMET KASIM GÜLPINAR
HALİL ÖZCAN
ZEMZEM GÜLENDER AÇANAL
MEHMET ALİ CEVHERİ
İBRAHİM HALİL YILDIZ
HALİL ÖZŞAVLI
AHMET AKAY
MEHMET FATİH AKSOY
GÜLER KAMA İZOL
İBRAHİM TORU
SEDAT ERTÜRK
İSMAİL TOSUN
İBRAHİM AYHAN

 

ŞIRNAK

 

RİZGİN BİRLİK
HATİCE ATAN
MEHMET EMİN DİNDAR
MAHMUT ÖKTEN

 

TEKİRDAĞ

 

MUSTAFA ŞENTOP
MUSTAFA YEL
ÇİĞDEM KONCAGÜL
MESTAN ÖZCAN
KERİM ATALAY
ABDULLAH ÖĞE
CEM KARACA

 

TOKAT

 

YUSUF BEYAZIT
MUSTAFA ARSLAN
ÖZLEM ZENGİN
FATİH AKGÜN
ADEM DİZER

 

TRABZON

 

MUHAMMET BALTA
ADNAN GÜNNAR
BAHAR AYVAZOĞLU
SALİH CORA
VEHBİ KOÇ
SELÇUK ÇEBİ

 

TUNCELİ

 

HAKAN ÖZER
NAZİF YILDIRIM

 

UŞAK

 

MEHMET ALTAY
İSMAİL GÜNEŞ
MERT ŞİŞMAN

 

VAN

 

OSMAN NURİ GÜLAÇAR
İRFAN KARTAL
ABDULAHAT ARVAS
EBUBEKİR KAÇMAZ
GÜLŞEN ORHAN
YILMAZ KILIÇ
BİLAL EMRE YÖRÜK
MALİK ÖZBEY

 

YALOVA

 

AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ
MELİHA AKYOL
HASAN ÖZÇELİK

 

YOZGAT

 

BEKİR BOZDAĞ
YUSUF BAŞER
SİBEL YILDIRIM
İSKENDER MİNAR

 

ZONGULDAK

 

POLAT TÜRKMEN
AHMET ÇOLAKOĞLU
HAMDİ UÇAR
ZÜLEYHA ARIMAN
BURHAN ONUK